Ağır Bakımlar

Her yıl arabanızın periyodik bakımlarını yaptırmanız gerekse de 4 yılda bir de ağır bakımlarını yaptırmanız gerekiyor...Ortalama bir araç sahibinin servis ihtiyaçlarının tümü Mobil Araç Servis ile kapısının önünde yapılabiliyor. Peki 4 yılda bir de olsa, eninde sonunda ihtiyaç duyacağınız triger seti değişimi veya baskı balata değişimi gibi ağır bakım işlemlerinde  Mobil Araç Servis yardımınıza yetişiyor. Uygun işçilik ücretleri, kaliteli yedek parçalar, kolay ulaşılabilir konumu ve tabiki de şeffaf işlemleri ile dilerseniz randevunuzu alıp aracınızın ağır bakımlarını yaptırmaya gelebilir, dilerseniz de ücretsiz vale hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Mobil Araç Servis triger seti değişimlerinden baskı balata değişimlerine, yağ kaçaklarının tamirlerinden detaylı arıza tespitlerine ve tabiki de tüm periyodik bakım işlemlerine uygun fiyatlarla ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla ulaşabilirsiniz. 
 
Ağır bakım gerektiren parçalar genelde zamanla özelliğini kaybederek veya sürüş alışkanlıklarınıza göre yıpranarak sizi yolda bırakabilecek, güvenlik risklerine neden olabilecek ve aracınıza zarar vererek ciddi masrafların çıkmasına sebep olabilecek parçalardır. Normal bakımlara göre maliyeti çok daha yüksek olabilen bu bakımlar hem arabanızın ömrünün uzaması hem de sürüş güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Örneğin zamanında değiştirilmeyen bir triger kayışı seyir halindeyken koparsa motorunuz yerinden oynayarak ciddi bir güvenlik sorununa neden olabilir ve zarar gören motor aksamlarının tamiri için sizi ağır bakım maliyetinden 5-6 kat daha fazla tutabilecek bir masrafın ortasında bırakabilir. Bu nedenle arabanızın kilometresine göre ağır bakımların ihmal edilmemesi ve yapılacak her rutin bakımda da ağır bakım parçalarının kontrol edilmesi gerekmektedir.
 
Triger kayışı olan araçlarda her 4 yılda veya her 60.000 kilometrede bir triger seti değiştirilmelidir. (bazı araçlarda 90.000 km'de bir)
 
Triger zinciri olan araçlarda 120.000 km'de bir, zincir boşluk yaptıysa veya zincirden ses geliyorsa değiştirilmelidir.
 
Debriyaj baskı balata seti 60.000 km'de kontrol edilmelidir. Sıkışık trafik ve sürekli dur kalk yapmak balataların daha erken bitmesine neden olabilir.
 
Devirdaim su pompasının değişiminin her triger seti değişiminde ihmal edilmemesi tavsiye edilir. Aksi halde tekrar triger seti değişimine neden olabilir. 
FİYAT TEKLİFİ ALIN